Oděvní doplňky

Obuv:
Vezmi si sebou jakékoli boty, které nebudou rušit dobový dojem, např. jednobarevné pohorky, kanady, tmavé (jednobarevné) tenisky, sandály apod., viz Foto.

Opasek
Není nutný, ale může se hodit pro stažení či případné vykasání šatů či připevnění brašničky. Dobový opasek je jednoduchý, kožený, spíše úzký (15-25 mm), bez zbytečných ozdob, opatřený železnou nebo bronzovou sponou. Alternativou může být šerpa ušitá z pruhu látky, případně i obyčejný (konopný) provaz.

Pokrývka hlavy
Pokrývka hlavy naopak nutná je, především při dlouhodobém pobytu na sluníčku. Postačí ti obyčejný jednobarevný šátek (ne batikovaný).

Brašnička či kožený váček
Opět nejsou nutné, ale můžou se hodit pro nošení drobných předmětů (samotné šaty nemají kapsy). Dobové brašničky jsou ušité z kůže nebo z látky, bývají připevněny k opasku.

Plášť
Plášť, chránící např. před chladem či deštěm, je také pouze volitelnou součástí oděvu. Jeho výroba však také není složitá: Nejjednodušším střihem je půlkruh s vyříznutým otvorem pro krk – viz Foto a Střih, vepředu sepnutý sponou, na knoflík či svázaný stuhou (provlečenou dírkami na okrajích pláště). Plášť může být jednovrstvý nebo dvouvrstvý (běžně dvě různé látky kontrastních barev, sešité k sobě), délka může být až po zem (tj. rozdíl poloměru původního půlkruhu a poloměru otvoru vyříznutého pro krk by měl být roven délce od země k ramenům). Jako materiál je vhodná spíše silnější látka, ideálně vlna.

Kápě
Další volitelná část oděvu. Ač to vypadá jako nedůležitá součást, je velmi praktická - chrání krk a může sloužit jako pokrývka hlavy. Jednoduchý střih zde.