Program

Abyste alespoň přibližně věděli do čeho jdete, nastíníme zde, z čeho se program na Tvrzi skládá.
Nečekejte ale, že odhalíme kompletní program - spoustu aktivit byste si potom tolik neužili.

Budeme vyprávět příběh obyčejných lidí v neobyčejné době. Budeme ho vyprávět pomocí vašeho osobního prožitku, který budujeme prostřednictvím kostýmů, rekvizit a postav, které potkáte, přítomností reálné fyzické námahy a nepohodlí, intenzivní akce i zklidnění. Ponořte se do jiného světa, který je krásný i drsný.

Chceme, abyste dřeli, uměli přijmout ránu, rvali se o život a sklonili hlavu, když není zbytí. Vychutnávali si jídlo, ať v mísách máte skrojek chleba nebo pečeni. Chceme, abyste si užívali radost z tvoření i odpočinek. Nechte se hnát hladovou touhou po lepším údělu, za poznáním nebo po dokonalosti.


Atmosféra
Atmosféra středověku, která člověka přivede na úplně jiné myšlenky a donutí jej zapomenout na běžný svět, který se skrývá jen pár metrů za branami, je jedním ze základních prvků všech programů. Zprostředkovává nám ji jednak dobová vesnička, ve které se většina aktivit odehravá, druhak odění veškerého osazenstva. Celkový dojem dokreslují i další maličkosti - jídlo (např. placky, chleba pečený v peci), osvětlení loučemi, různé dobové nádobí a náčiní (kameninové nádoby, necky), zvířectvo (koně, pes), a další...
Tvrz ale není akce living history, takže nelpíme na detailech a v případě nutnosti si neváháme vypomoci ani moderními prostředky.


LARP
Celá akce je propletena silným příběhem s mnoha zvraty. Příběhem, ve kterém hraješ roli prostého středověkého člověka, který se dostal do situace, kterou nemůže ovlivnit. A nebo může?
Na rozdíl od klasických LARPů tvá role není nijak přesněji určena, hraješ prostě jen sám sebe v jiné době a jiném postavení. To otevírá spoustu možností pro tvoji kreativitu.
Chceš tvořit příběh? Je jen na tobě, jak jej rozehraješ.
Nechceš se moc projevovat? Nech se příběhem unášet...


Živobytí
Když nemáš dřevo, nerozděláš si oheň. Bez ohně si neuvaříš a nezahřeješ se. Děravou střechou ti prší do lůžka, když ji nespravíš, špatně se vyspíš. U ohně můžeš sedět na zemi nebo na lavici. Ta ale sama nevznikne...
Život ve středověku byl z velké části o tom umět se o sebe postarat, a i to si na Tvrzi vyzkoušíš.Zážitkové programy
Využíváme prostředí středověku při aktivitách, ze kterých si můžeš odnést zážitek i zkušenost zpět do skutečného světa.
Tvrz je specifická tím, že do programu zařazujeme těchto aktivit méně než je na klasických zážitkových akcích zpravidla zvykem. To nám dává možnost programy nechat lépe vyznít a celou akci si tak více užít.
Dalším specifikem Tvrze je, že při těchto aktivitách využíváme např. i koně.
Více o zážitkových programech si můžeš přečíst na stránkách Instruktorů Brno.


Řemesla
Pod vedením zkušených mistrů budeš mít možnost ukovat si v kovárně sponu na plášť nebo vidličku, vyrobit si šperky z měděných drátků, uplést si na hřebenu zdobený opasek z vlny, vyrobit si z kůže váček, brašničku nebo jiný doplňek, a ze skla si udělat barevné točené korálky.Hry a zábava
Sem patří rozličné radovánky, ať už je to posezení s kytarou u večerního ohně, vikingské šachy, nebo třeba dobrodružná výprava za tajemným cílem. A mnohem více...